אודות חזקים ביחד
 
חזקים ביחד
חזקים ביחד הינו מרכז לאנשים חולי סרטן ובני משפחותיהם הנפגשים כדי להעניק מערך תמיכה ולהפחית את תחושת הבדידות.
מרכז התמיכה מופעל על ידי האגודה למלחמה בסרטן ברחבי הארץ:

זהו בית המאפשר למשתתפים לחבור יחד ולהסתייע בכל מה שנחוץ להם כדי להאבק במחלה, כהשלמה לטיפול ולסיוע המוגש להם מהמערכת הרפואית.

כל אחד ממרכיבי התוכנית נועד לסייע למשתתפים לשפר את איכות חייהם ולתמוך במאבקם להחלמה. 

חזקים ביחד  הינו פרוייקט ייחודי בישראל שהוקם על ידי האגודה למלחמה בסרטן יחד עם שותפות תל אביב - לוס אנג'לס ואוניברסיטת תל אביב. המרכז פועל ע"פ שיטה שפותחה בארה"ב ע"י ד"ר הרולד בנג'מין ז"ל מלוס אנג'לס, המיושמת כיום ב-80 מרכזים ברחבי ארה"ב ומחוצה לה.

מה כוללת תוכנית המרכז לחולי סרטן?

מרכז חזקים ביחד מציע למשתתפיו תוכנית מגוונת ומזמין כל משתתף לקחת חלק בפעילויות השונות ע"פ צרכיו. כל הפעילויות ניתנות ללא תשלום.

1.       מפגש הכרות: מפגש מבוא בלתי מחייב שמטרתו להציג את פעילות המרכז ולאפשר למשתתפים חדשים להתרשם ולהכיר את מתכונת הפעילות השוטפת במקום.

2.       קבוצות תמיכה לחולי סרטן: כל קבוצת תמיכה מתקיימת אחת לשבוע, במשך שעתיים ומונחית ע"י מנחי קבוצות מוסמכים הפועלים בשיטת ה- TWC שבאה לסייע למשתתפים בטיפול בקשייהם הרגשיים והנפשיים הנובעים מהמחלה. בקבוצה לומדים המשתתפים להיות חלק מקבוצת השתייכות, להתמודד עם קשיים גופניים ונפשיים הנובעים מהמחלה וכן להפחית מצבי מתח ודחק בחייהם עם המחלה ובכלל. בכל קבוצה 8-12 משתתפים.

3.       קבוצות תמיכה לבני המשפחה המלווים: הקבוצה עוסקת בקשיים הרגשיים והסביבתיים עימם מתמודד בן משפחה, המטפל העיקרי, כאשר הקרוב לו חולה בסרטן. בקבוצה זו התומכים לומדים כיצד ניתן לשמש מקור תמיכה לחולה, ובו זמנית לסייע ולהקל על עצמם כנותני תמיכה.

4.       הרצאות וסדנאות בתחומים שונים: מפגשים חד פעמיים המתקיימים במסגרת הפעילות החודשית וכוללים הרצאות של אנשי מקצוע בנושאים רלוונטיים ועדכניים למחלות הסרטן. ההרצאות תנתנה ע"י רופאים אונקולוגיים וכירורגיים, פסיכולוגים, תזונאים, פיזיוטרפיסטים ומטפלים אחרים.

5.      פעילויות לרווחת הגוף והנפש: שיטת ה- TWC מדגישה את השילוב ההוליסטי של גוף ונפש, במאבק להחלמה. במסגרת זו מוצעות פעילויות שבועיות העוסקות בהרפייה, דמיון מודרך,יוגה,  צ'י- קונג,  תזונה נכונה, פלדנקרייז, וולנס קפה וכו'. פעילויות אלו עשויות לסייע בהפחתת מתחים, בהתמודדות עם תופעות לוואי של המחלה ולהביא לשיפור באיכות החיים. כל משתתף מוזמן לבחור לעצמו את הפעילות המתאימה לו.

מדוע כדאי להצטרף לתוכנית המרכז?

התוכנית מציעה לסייע ולהקל על ההשפעות הרגשיות והחברתיות הנובעות ממחלת הסרטן.

בהצטרפותך תוכל/י :

  • לפגוש באחרים המתמודדים עם אותה מחלה ולהרגיש שאינך לבד.
  • ללמוד טכניקות להחזיר לעצמך את תחושת השליטה בחייך.
  • ללמוד כיצד לחיות אחרת עם המיתוסים הקשורים במחלת הסרטן.

 הינך מוזמן/ת להצטרף לקבוצת תמיכה בכל שלב של המחלה, ומכל סיבה שתבחר/י.

 
בניית אתריםבניית אתרים

בית מט"י, בית האגודה למלחמה בסרטן, רח' רביבים 7, גבעתיים  טלפון:03.7315097